• Terminy egzaminów

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia

Źródło: www.men.gov.pl

• Konkurs Dzień Ziemi

• KONKURSY – DZIEŃ ZIEMI 2020.
            Od dłuższego czasu głośno mówimy o globalnym ociepleniu, smogu, kataklizmach przyrodniczych takich jak, susze, pożary, huragany i w ostatnich miesiącach o pandemii COVID 19. Teraz, zamknięci w swoich domach, zastanawiamy się – jaka czeka nas przyszłość. Trzeba wierzyć, że przyjdą lepsze dni i pozytywnie myśleć zgodnie ze słowami piosenki ,,Wystarczy odrobina nadziei, pozytywne myślenie wszystko odmieni”.
            Dlatego chciałybyśmy poprosić Was, abyście podzielili się swoimi przemyśleniami na temat:
            „Piękna przyszłość naszej planety”
            Prace możecie wykonać w dwóch formach:
            1.    Napisz krótki tekst (maksymalnie 2 strony, rozmiar czcionki 12) na wymieniony wyżej temat.
            2.    Wykonaj pracę plastyczną w formacie A4, w dowolnej technice, w której przedstawisz swoją wizję „Pięknej przyszłości naszej planety”.
            3.    Zdjęcia prac plastycznych i prace tekstowe należy przesyłać do 30.04.2020 na adres ewelina.osys@wp.pl
            4.    Ocena prac tekstowych i plastycznych odbędzie się  w kategoriach:
            Klasy   1-3
            Klasy 7 -8
            5.    Wyniki opublikowane będą na stronie Szkoły po świętach majowych.
            6.    Po powrocie do szkoły zwycięzcy otrzymają dyplomy.
            Zapraszamy do udziału w konkursie
            Nauczyciele biologii i geografii

• Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

• Drogi uczniu i nauczycielu !!! Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach on –line ,,Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”).
            Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, przede wszystkim z klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
            Harmonogram warsztatów:
            11:40 rozpoczęcie czatu
            11:45 wykład dra Mariusza Gogóla ,,Zrozumieć globalne ocieplenie”
            12:05 wykład dra Tomasza Różka ,,OZE. Skąd mamy prąd?”
            12:25 przerwa
            12:35 wideoczat z Michałem Kurtyką, ministrem klimatu
            13:15 przerwa
            13: 20 nagroda dla wytrwałych warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką ,,Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?”
            13:45 zakończenie warsztatów