• Szkoła Podstawowa Nr 14 Fundacji "Elementarz"

• Nasza Szkoła, jest placówką publiczną, której organem prowadzącym jest Fundacja Ekologiczna - Wychowanie i Sztuka "Elementarz" w Katowicach. Ideą przyświecającą stworzeniu tego miejsca było zapewnienie dzieciom optymalnych warunków do rozwoju, dorastania i nauki, gdzie nauczyciel będzie przewodnikiem Ucznia w drodze do zdobywania wiedzy i umiejętności w atmosferze wzajemnego zrozumienia i poczuciu bezpieczeństwa. Zachęcamy do osobistego przekonania się o efektach naszej pracy.

Nasze atuty:

• wykwalifikowana kadra nauczycielska

• kilkunastoosobowe lub mniej liczne klasy

• indywidualne podejście do ucznia, również do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

• bezpłatny dostęp do wielu specjalistów: logopedy, psychologa, surdopedagoga, socjoterapeuty, fizjoterapeuty, hipoterapeuty i oligopedagogów

• możliwość rozwijania przez uczniów swoich zainteresowań na dodatkowych, pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęciach m.in. tanecznych, literackich, sportowych, jeździeckich

• kameralna atmosfera