• Egzamin 8-klasisty

• Procedura przeprowadzenia próbnego egzaminu 8 klasisty w dniach 30 marca, 31 marca oraz 1 kwietnia w SP nr 14 Fundacji „Elementarz” w Zawierciu

1. Wszyscy uczniowie klasy 8 biorą udział w próbnym egzaminie 8 klasisty.

2. Uczniowie pracują samodzielnie i nie korzystają z żadnych pomocy.

3. We wskazane powyżej dni uczniowie przed godziną 9 – tą otwierają pliki umieszczone na stronie internetowej www.cke.gov.pl   i przystępują do rozwiązywania testów.

4. Odpowiedzi uczniowie zapisują w edytorze tekstu np. Word lub jeżeli nie mają takiej możliwości na zwykłych kartkach, które podpisują swoim imieniem i nazwiskiem (na każdej stronie).

5. Czas trwania na rozwiązywanie testów dla poszczególnych przedmiotów wynosi odpowiednio:

j. polski 120 minut + dodatkowe 5 minut

matematyka 100 minut + dodatkowe 5 minut

j. angielski 90 minut + dodatkowe 5 minut

1. Po tym czasie uczniowie, którzy pracowali w edytorze tekstu, zapisują swoją pracę na komputerze i plik z pracą przesyłają do nauczyciela, który uczy danego przedmiotu. Uczniowie, którzy nie mają możliwości pracy na komputerze, po zakończeniu pisania wykonują zdjęcia swoich prac (każdej strony) i przesyłają do nauczyciela,

2. I tak w dniu 30 marca termin dostarczenia prac w formie zdjęć lub pliku tekstowego do nauczyciela j. polskiego to godz. 11,30.

W dniu 31 marca termin dostarczenia prac w formie zdjęć lub pliku tekstowego do nauczyciela matematyki to godz. 11.10.

W dniu 1 kwietnia termin dostarczenia prac w formie zdjęć lub pliku tekstowego do nauczyciela j. angielskiego to godz. 11.00.

1. W przypadku rozwiązywania arkusza w formie papierowej konieczne jest, aby praca była napisana przez ucznia wyraźnie oraz czytelnie. W przypadku niemożności doczytania się przez nauczyciela, praca nie zostanie sprawdzona.

2020_03_26_Probny_egzamin_osmoklasisty_informacja_MEN_i_CKE-1.docx