Spotkanie z nauczycielami odbędzie się 5 marca o godz. 16.30.
To okazja do indywidualnej rozmowy z prowadzącymi poszczególne przedmioty. Zapraszamy zainteresowanych Rodziców.eśmy do Państwa dyspozycji do godziny 18.00.
Spotkanie z nauczycielami odbędzie się 5 marca o godz. 16.30.
To okazja do indywidualnej rozmowy z prowadzącymi poszczególne przedmioty. Zapraszamy zainteresowanych Rodziców.eśmy do Państwa dyspozycji do godziny 18.00.
Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas i konsultacje z pozostałymi nauczycielami 05.02.2019 r od godz. 16.30.
"Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi.
Wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi.
Czem prędzej się wybierajcie,
do Betlejem pospieszajcie,
przywitać Pana..."
i 13. grudnia, dzięki Uczniom pod kierownictwem pani Doroty Borkowskiej mogliśmy przenieść się do stajenki w historycznym Betlejem i powitać Dzieciątko Jezus.
Nasza zdolna młodzież wcieliła się w postaci aniołów, diabłów (Bardzo przekonywujące kreacje sceniczne :) ), pasterzy i kolędników. Dynamiczne, trzymające w napięciu przedstawienie ukazało, co mogło dziać się w piekle na wieść o nadchodzącym Zbawicielu, a także jak przygotowywały się do tego Wydarzenia Niebiosa.
Naturalnie, sekcja instrumentalno-wokalna pani Basi dopełniała spektakl odpowiednimi kompozycjami.
Przedstawienie poprzedziły warsztaty, na których dzieci i dorośli mogli własnoręcznie ozdobić bombki, udekorować pierniki, czy schrupać gofra.
Na szkolnym korytarzu odbywał się kiermasz ozdób świątecznych i ciast przygotowanych przez każdą klasę.
Zapraszamy Rodziców na spotkanie, które poprowadzi pani psycholog Paulina Pelon w najbliższy wtorek o godz.16.30.
Jak co miesiac, zapaszamy na konsultcje z nauczycielami. Odbęd się one we wtorek 04.12.2018r.
To okazja do rozmowy na temat postępów w nauce Państwa Dzieci, a także omówienia ewentualnych trudności, czy kłopotów.
Czekamy na Państwa od godz.17.00 do 18.00.
Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście.
Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja.
Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.
Dzięki Samorządowi Szkolnemu pod kierownictwem Pani Agnieszki, mogliśmy dzisiaj przypomnieć sobie tradycje andrzejkowe.
Dla niezorientownych, święty Andrzej to patron narodów słowiańskich, małżeństw, podróżujących, rybaków i ... rzeźników.
Jest również orędownikiem zakochanych:)
Z okazji jutrzejszych imienin świętego Andrzeja, nasi uczniowie mogli lać wosk, sprawdzić za pomocą... butów, kto pierwszy zmieni stan cywilny lub jaka przyszłość go czeka rzucając kostką.
Po wróżeniu przyszedł czas na pałaszowanie smakołyków i zabawę przy skocznych rytmach.
17 listopada mieliśmy okazję ponownie uczcić rocznicę odzyskani niepodległości przez Polskę. Dzięki połączonym siłom naszej szkoły i OSP Bzów, mogliśmy uczestniczyć w bardzo doniosłym i radosnym wydarzeniu.
Najpierw przedszkolaki i "zerówkowicze" pod opieką pani Julii i pani Pauliy, udowodniły swoim występem, że na bycie patriotą nigdy nie jest za wcześnie.
Drugim, bardzo ważnym punktem programu, było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Gdy hymn wybrzmiał już do ostatniej nuty, sceną zawładnęła szkolna młodzież pod kierownictwem pani Basi.
Uczniowie zabrali nas w historyczną podróż: pojawiły się istotne wydarzenia, ważne cytaty i fragmenty przemówień zmieniających bieg wydarzeń. Wysłuchaliśmy m.in. przemówienia Józefa Pisłudskiego, czy słów Jana Pawła II wypowiedzianych podczas pielgrzymki do Polski.
Żeński chórek dodatkowo ubarwiał przedstawienie piosenkami i pieśniami patriotycznymi. Tak różne, jak sto lat niepodległości, tak różny usłyszeliśmy repertuar, "O mój rozmarynie..", "Biały Krzyż" Czerwonych Gitar, czy "Mury" Jack Kaczmarskiego, to tylko kilka wykonywanych przez dziewczęta utworów.
Całość występu uzupełniały prezentacje fotografi przedstawiających Polskę i poszczególne jej regiony "wczoraj i dziś".
W drugiej części uroczystości, wystąpiły Zespół Tęcza, Kapela Swojaki i Zespół Bzowianie. Dzięki nim, mogliśmy jeszcze raz usłyszeć popularne niepodległościowe utwory, a także poznać te mniej znane.
Wydarzenie zakończył pan Paweł Kaziród - przewodniczący Rady Miasta, podsumowując występy i dziękując wykonawcom za włożony trud w przygotowanie Wieczornicy.
9 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w uroczystościach związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Był to dla nas szczególny dzień, dzień pełen wzruszeń i aktywności obywatelskiej.
O godzinie 11.11 mury szkoły przepełnione były śpiewem Hymnu Polski.
W tym dniu, młodzi obywatele, jak i także Ci trochę starsi, brali udział w licznych warsztatach.
Najmłodsi malowali wspólnie godło naszego kraju, a starsi rozwiązywali krzyżówki sprawdzające wiedzę z historii Polski, układali cytaty patriotyczne, uzupełniali tekst ,,Katechizm młodego dziecka” Władysława Bełza oraz wypisywali kartki z życzeniami dla Polski.
Były także śpiewy patriotycznych piosenek, gdyż przedszkolaki i wszystkie klasy szkoły podstawowej były uczestnikami ,,Koncertu piosenki patriotycznej”.
Na koniec uczniowie wzięli udział w grze ,,Dwa ognie” gdzie konkurowały ze sobą drużyny białych i czerwonych.
Musimy dbać o swoją przeszłość, tradycje gdyż jak mówił Józef Piłsudski ,,Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.
E.G.
Kolejne Rodzinne spotkanie już za nami. Były pokazy umiejętności teatralno-wokalnych naszych najmłodszych uczniów i tych trochę starszych, dmuchane zamki, występy artystów, malowanie twarzy, przejażdżki bryczką, loteria fantowa, chodzące maskotki, smakowite dania gorące i pyszne słodkości, a na koniec roztańczona zumba. Pogoda dopisała - została specjalnie zamówiona odpowiednia aura:) Tak więc, wydarzenie można zaliczyć do udanych. Słowa uznania należą się pełnym zaangażowania pracownikom, rodzicom i przyjaciołom szkoły, dzięki którym organizacja festynu była możliwa. Do zobaczenia za rok!
Opiekunem akcji w naszej szkole była pani Ewelina Grimm.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji sprzątania Ziemi. Uczniowie podzieleni na grupy mieli przydzielony obszar do posprzątania. Porządkowaliśmy teren placu szkolnego, teren wokół szkoły, okoliczny las, obszar źródeł Czarnej Przemszy, ul. Harcerską, Konopnicką, Matejki, Czwartaków. Wiele udało się nam posprzątać, ale niestety nie wszystko, gdyż były to zbyt ciężkie przedmioty. Tak naprawdę 80% tego, co wyrzucamy kosza powinniśmy segregować. Tylko 20% nadaje się do wyrzucenia. Tak duża ilość śmieci wokół nas dziwi, gdyż z dniem 1 lipca 2013 weszła w życie ustawa śmieciowa, zgodnie, z którą, za wywóz odpadów z gospodarstw odpowiedzialne są lokalne samorządy. Każde gospodarstwo otrzymuje od firmy zajmującej się wywozem odpadów specjalne worki na: plastik, papier, szkło, odpady zielone. Więc pytanie ,,Dlaczego niektórzy z nas wywożą odpady do lasów, pobliskie drogi?”. Niektóre odpady bardzo długo się rozkładają. Oto szacunkowy czas rozkładu poszczególnych odpadów: słoik milion lat, butelka PET 1000 lat, reklamówka 400 lat, puszka 150 lat, guma do żucia lub niedopałek papierosa 5 lat. A jeszcze są niebezpieczne odpady takie jak oleje, baterie, żarówki. Zwykła bateria guzikowa, którą mamy w zegarkach jest w stanie skazić 400 litrów wody. Większość odpadów możemy segregować i oddać do ponownego przetworzenia. Dzikie wysypiska nie tylko szpecą krajobraz ale także negatywnie wpływają na środowisko, wody, gleby, faunę i florę. Wołamy głośno ,,Dość dzikim wysypiskom śmieci” !!!
Sobotnie wydarzenie, to świetna okazja, żeby poznać naszą Szkołę bliżej. Ponad to, na Gości czeka moc atrakcji. Zaczynamy o godz.14.00 w sobotę 29. września.
19.09.2018 Uczniowie poznali wyniki głosowania do Samorządu Uczniowskiego.
Kandydaci zostali wyłonieni z klas starszych, a prawo wyborcze mieli wszyscy uczniowie.
W drodze tajnego, demokratycznego głosowania wybory wygrał Nikolas Pawlik, który objął stanowisko Przewodniczącego Samorządu. Gratulujemy!
Nikolasowi w pełnieniu obowiązków będzie pomagać Julia Czernek i Karolina Skałka.
Życzymy całemu Samorządowi sukcesów i owocnej współpracy z nami - Nauczycielami:)
Pozdrawiamy - Grono Pedagogiczne:)
Jurajski Piknik Paleontologiczny w Łutowcu odbędzie się 22 września. Jest to unikalna rodzinna impreza, łączącą aspekty naukowo-poznawcze z zabawą w pięknych jurajskich plenerach. W tym roku Piknik będzie częścią I edycji święta Szlaku Orlich Gniazd. Czwarta już edycja Pikniku, odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Łutowcu. Nie zabraknie, wystaw i ekspozycji na temat prahistorii Jury Krakowsko-Częstochowskiej, warsztatów, animacji, konkursów, plenerów artystycznych, a także pokazów kulinarnych i kosztowania przysmaków kuchni regionalnej. Można będzie spróbować wspinaczki skałkowej, obejrzeć pokazy rekonstrukcji historycznych oraz wziąć udział w koncercie plenerowym.
Serdecznie zapraszamy :)
8 września odbył się IV Piknik Rodzinny, którego współorganizatorem było Stwarzyszenie "Blanowskie Mamuśki". Jako, że przyjaźnimy się z Paniami, jedną z atrakcji była przejażdżka na naszej szkolnej Olczy.
Dziękujemy za zaproszenie, do zobaczenia za rok.
Do Pierwszoklasistów przyjechał dziś pan aspirant z wydziału Ruchu Drogowego z Zawiercia. Pan policjant tłumaczył dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nasi Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali lekcji i w praktyce wykorzystali przyswojoną wiedzę.
Dziękujemy panu Policjantowi za przybycie i cenne wskazówki.
W Szkole Podstawowej nr 14 Fundacja "Elementarz" w Zawierciu odbyło się oficjalne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019.
Witamy Serdecznie wszystkich uczniów szkoły i nasze kochane przedszkolaki 😊
Powered by aSc EduPage